Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... ridicarea masinilor ilegala in sectorul 6
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

ridicarea masinilor ilegala in sectorul 6

Buna ziua,sunt interesat de numarul DECIZIEI prin care Tribunalul Bucuresti a hotarit ca ridicarea masinilor din sectorul 6 este ilegala si a anulat HCL si a DPLS6 prin care era aprobat Regulamentul prin care si in baza caruia functiona aceasta activitate de ridicare a masinilor parcate in locuri nepermise.Multumesc anticipat.
[ link extern ]

Tip solutie: Admite in parte cererea
Solutia pe scurt: Admite în parte acţiunea. Anulează în parte HCLS 6 nr. 4/2010, în ceea ce priveşte Anexa 2 la aceasta, reprezentând Regulamentul privind procedura de ridicare, transport, depozitarea în spaţii amenajate şi eliberarea vehiculelor staţionate neregulamentar pe domeniul public al Sectorului 6 al Municipiului Bucureşti. Anulează dispoziţia de ridicare seria PL nr. 022142/04.10.2012, emisă de pârâta DGPLS 6 Bucureşti. Obligă pârâta DGPLS 6 Bucureşti la restituirea către reclamanţi a sumei de 677,32 lei. Ia act că nu se solicită cheltuieli de judecată. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică azi, 28.11.2014.
Document: Hotarâre 7925/2014 28.11.2014