Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... spor proiecte europene
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

spor proiecte europene

daca se stabileste echipa de proiect la nivelul partenerului, in baza acordului de parteneriat, membrii echipei pot beneficia de spor pentru proiecte europene?
mentionez ca partenerul lider este consiliul judetean iar ceilalti parteneri sunt uat din cadrul judetului.
Legea nr.284/2010
art.20
(5)Incepand cu data intrarii in vigoare a prezentei legi personalul prevazut la art. 1 din Legea nr. 490/2004 privind stimularea financiara a personalului care gestioneaza fonduri comunitare, cu modificarile si completarile ulterioare, pe durata desfasurarii activitatii in acest domeniu, in loc de majorarea de pana la 75 % a salariului de baza, beneficiaza de o majorare salariala de pana la 25 de clase de salarizare succesive fata de clasa detinuta, fara a depasi in total numarul maxim de clase de salarizare prevazut la art. 10 alin. (2).
....