avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 199 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Contestarea radiere societate, control fiscal
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Contestarea radiere societate, control fiscal

am depus actele pentru radierea unei societati, in final obtinand certificatul de radiere. inainte de a iesi acest certificat, am fost sunat de la anaf, sa ma prezint la un control cu actele societatii.
am raspuns solicitarii, insa la cateva zile am obtinut certificatul de radiere.
- mai trebuie sa raspund in continuare solicitarilor organului fiscal?
- au posibilitatea sa conteste radierea societatii?
- depusesem bilantul de radiere, nu aveam nici o datorie la stat.
- care este termenul in care anaf poate cere anularea radierii?
- au vreo sansa in acest sens?

multumesc,
Cel mai recent răspuns: dharalamb , utilizator 00:12, 23 Iunie 2015
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere firma eu1961 eu1961 am avut o firma care a fost lichidata si radiata din evidentele fiscului conf art176 alin 6 c.p.fisc. Cum pot obtine un certificat fiscal care sa dovedeasca ... (vezi toată discuția)
Contabilitate dupa radiere firma Marius175 Marius175 Buna ziua, Firma care am avut-o a fost radiata de la registrul comertului, am primit certificatul de radiere. Odata cu acest demers am luat de la finante ... (vezi toată discuția)
Firma cu datori SilviuRR SilviuRR Bună ziua, As avea nevoie de ajutor în ceea ce privește închirierea unui local. Localul a fost deschis ca și restaurant. De curând a închis ... (vezi toată discuția)