Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Contestarea radiere societate, control fiscal
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Contestarea radiere societate, control fiscal

am depus actele pentru radierea unei societati, in final obtinand certificatul de radiere. inainte de a iesi acest certificat, am fost sunat de la anaf, sa ma prezint la un control cu actele societatii.
am raspuns solicitarii, insa la cateva zile am obtinut certificatul de radiere.
- mai trebuie sa raspund in continuare solicitarilor organului fiscal?
- au posibilitatea sa conteste radierea societatii?
- depusesem bilantul de radiere, nu aveam nici o datorie la stat.
- care este termenul in care anaf poate cere anularea radierii?
- au vreo sansa in acest sens?

multumesc,
~ Conținut șters la cerere ~