Forum Discuţii juridice Executare silită Sentinta definitiva curtea de apel
Discuție deschisă în Executare silită

Sentinta definitiva curtea de apel

Buna ziua,
Am castigat la Curtea de apel procesul referitor la drepturile salariale. " Obliga parata sa plateasca reclamantului suma de ....reprezentând drepturile salariale"
Cum intru in posesia drepturilor salariale? Exista un termen pentru plata?
Trebuie sa apelez la un executor judecatoresc?
Cu multumiri,
Daca nu vi se platesc drepturile salariale de bunavoie, legalizati decizia si mergeti la un executor judecatoresc
Multumesc!