Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... de ce se retine si la giranti
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

de ce se retine si la giranti

Buna ziua.
Am luat un credit de nevoi personale de la o banca.Nefiind in imposibilitatea de a plati 3 luni mi s-a facut poprire pe salar atit mie cit si girantilor.Precizez ca am avut 4 giranti.Eu stiam ca numai in cazul in care eu nu aveam venit se retinea girantilor.Inca o intrebare .Daca am poprire pe salar de 30% la unitatea unde lucrez e voie ca sa mi sa retina si din restul de bani care-mi intra pe card inca 30%?
Probabil exista in contract o clauza prin care giranti declara ca renunta la beneficiul de discutiune si diviziune.