avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... modificare titlu proprietate pentru schimb aplasament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

modificare titlu proprietate pentru schimb aplasament

Vs rog sa ma indrumati unde pot gasi conditiile in care se poate cere schimbul de amplasament al unui teren si daca se poate cere la o alta comuna din acelasi judet cu localitatea care a emis titlul de proprietate ?
Am cautat in Legea 18/1991, in Regulamentul de functionare al comisiilor de fond funciar si nu am gasit
Multumesc !

Scuze, am mancat o litera in titlu .....:">
Ultima modificare: Miercuri, 8 Iulie 2009
irina1980, utilizator
Cel mai recent răspuns: Dan Top , Avocat 01:33, 9 Iulie 2009
Acest lucru putea fi facut printr-un protocol i ntre comsiile judetene de fond funciar implicate. In prezent nu am cunostiinta sa mai functioneze o asemenea modalitate

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Actiune in revendicare 2009radu 2009radu De la bun inceput precizez ca imi cer scuze daca am postat aceasta speta acolo unde nu-si are locul. Rog sa ma ajutati intr-o problema ivita de curand. Soaca ... (vezi toată discuția)
Legea 18/1991a fondului funciar-sentinta civila ramasa definitiva si irevocabila care nu este pusa in aplicare de primaria unei comune ... panteraadi panteraadi Cauza civila-Plangere pe art.11 ,alin.4 din Legea 18/1991 a Fondului Funciar,parti in cauza au fost petentul ,Primaria-Comisia Locala de aplic. a Legii18/1991 ... (vezi toată discuția)