avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 258 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incadrare conform cod COR -promoter
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incadrare conform cod COR -promoter

Buna ziua , vreau sa angajez un baiat cu contract de munca ca promoter in ce cod cor il pot incadra ? (baiat care va distribui pliante si se va imbraca intr-un costum)
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:13, 28 Iulie 2015
Promoter nu exista in COR.

Ati putea folosi codul 333901 - Agent reclama publicitara


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pe ce functie se pot angaja elevii de 16-18 ani in domeniul publicitate Tatiana P. Tatiana P. Buna seara, va rog sa ma luminati in urmatoarea situatie. Ne confruntam cu o problema datorita faptului ca domeniul publicitar a fost scos anul acesta de la ... (vezi toată discuția)
Buna ziua in fisa postului pentru angajarea mea: "agent reclama ... Gosa Gosa Buna ziua In fisa postului pentru angajarea mea: \"Agent reclama publicitara \" cod COR 333901 ( pozitie care necesita prin legislatie studii medii sau ... (vezi toată discuția)
Discriminare? anykk anykk Buna ziua, Lucrez intr-o firma ,sa-i spunem x ,care face parte dintr-un fond de investitii, y.X se ocupa cu vanzarea de produse de agrement,iar eu lucrez la ... (vezi toată discuția)