Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Foc pe langa bloc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Foc pe langa bloc

Se practica un obicei barbar de a face gratare pe langa bloc.
Ma deranjeaza enorm fumul pe care cu nesimtire mi-l baga pe gat obligatoriu cei care fac gratare, fum care imi intra in casa destul de des. Fie ca sunt pe langa bloc, fie ca sunt in curti situate pe langa blocuri. Stiu ca in alte tari exista legislatie pentru asa ceva, la noi, ce stiti, este ceva sa ne protejeze de fumul acestor nesimtiti?
Nu raspund la postari tendentioase.
Buna ziua!
Exista o Lege nr. 54 din 19 martie 2012 privind desfăşurarea activităţilor de picnic, dar reglementeaza "activităţile de picnic, desfăşurate pe domeniul public ori privat al statului şi/sau al unităţilor administrativ-teritoriale".
Daca activitatile mentionate de dumneavoastra se desfasoara pe terenul proprietate comuna, apreciez ca nu puteti invoca legea mai sus amintita.

O zi buna.
Si eu apreciez la fel dar ... atunci de ce lege ma pot lega? De 61 cumva? Fumul intrat la mine in casa ma impiedica sa respir normal.
Daca toti am face asa, cine ar mai respira?
In legea 61 trebuie sa fie ceva... Sau poate vreo lege de la pompieri...

Zic si eu.. sunt super enervanti.

Multumesc