Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Nerespectare hotarare de guvern
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Nerespectare hotarare de guvern

Buna ziua,
In luna iulie s-a dat Hotararea Guvernului nr. 569/2015 pentru aprobarea Normelor metodologice privind decontarea cheltuielilor pentru naveta la si de la locul de munca a cadrelor didactice si a personalului didactic auxiliar din invatamantul preuniversitar de stat a fost publicata in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 536 din 17 iulie 2015.
Mentionez ca primarul comunei respective nu vrea sa deconteze naveta.Poate sa nu respecte aceasta H.G. a guvernului?
Astept un raspuns.
Va multumesc!
Promovati o actiune in instanta sau sesizati Prefectul Judetului ori Corpul de Control al Primului Ministru.
Cornel Vasile, Consilier juridic