Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Universitatea Spiru Haret
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Universitatea Spiru Haret

In data de 13.07.2009 am sustinut licenta la Universitatea Spiru Haret, Facultatea Finante-Banci, specializarea Banci, Frecventa redusa, ciclul de 5 ani de studii.
In urma scandalului izbucnit intre facultate si minister, nu stiu daca ma aflu in situatia de a nu imi fi recunoscute studiile sau de a repeta examenul de licenta.
Daca ma puteti ajuta cu un raspuns, cu o lege care arata statutul meu, va sunt recunoscatoare.
Cei care ati dat anul acesta licenta nu cred ca veti avea probleme, am inteles ca a aparut o ordonanta de urgenta in data de 6.07. care se refera la acest aspect, insa dupa ce ati sustinut examenul. Asa incat nu ar trebui sa va afecteze , intrucat legile nu retroactiveaza , decat in cazurile pe care cred ca le cunoasteti.
Nu este ordonanta de guvern, ci hotarare (Hotararea nr. 749/2009, pentru aprobarea Nomenclatorului domeniilor, a structurilor institutiilor de invatamant superior si a specializarilor/programelor de studii universitare de licenta acreditate sau autorizate sa functioneze provizoriu organizate de acestea, publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 465 din 06/07/2009) care se aplica pentru anul universitar 2009-2010.
Persoanele care au sustinut licenta le sunt recunoscute diplomele.