Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... cerere model de aprobare a purtarii parului lung la ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

cerere model de aprobare a purtarii parului lung la baieti

Buna seara ! Imi poate sugera cineva un model de cerere catre directorul scolii ,cerinta fiind ca, baiatul elev in clasa a VIII sa poata purta parul lung ?
Multumesc !
cherylcrumpet, utilizator
Mi se pare absurd ca in 2015 intr-o tara democratica in care nu mai exista dictatura sa fii nevoit sa faci o cerere de genul acesta.
Da, cam asa este dar nu am ce face si mi-a fost sugerat sa fac o cerere in care sa-mi exprim dorinta fiului meu de a purta parul lung . Sincer nici nu stiu cum s-o formulez , sper ca cineva sa-mi dea o idee .
Aveti mesaj privat cu o formulare ad-hoc. :)
Va multumesc , stimate domn ! O seara ffrumoasa sa aveti !
Cu mare drag. O seara frumoasa si dumneavoastra.