Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Clauza contract prestari servicii - telefonie mobila
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Clauza contract prestari servicii - telefonie mobila

Este legala prevederea, de catre un operator de telefonie mobila, in clauza contractuala a deconectarii si a unui alt telefon, pentru care este incheiat un contract separat cu acelasi operator?
Multumesc.
Marian I
clauzele contactuale sunt legea partilor.Ai semnat asa ceva?
Din pacate, da. In contract era si un paragraf, cu litere de jumatate de milimetru, ce facea referire la o anexa cu aceasta clauza. Asa ca.... am sarit peste asta.
Contractul trebuie sa contina datele de identificare ale prestatorului de servicii si numarul de exemplare in cate a fost intocmit?
Multumesc,
Marian.

ai putea cere rezilierea noului contract, pentru dol (manopere dolosive), printr-o actiune in instanta.