Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Certificat de actionar
Discuție deschisă în Bursa de valori

Certificat de actionar

Va rog daca se poate sa ma ajutati cu o intrebare sigura si intemeiata,am un certificat de actionar al tatalui meu in care este specificat ca este detinatorul a 912 actiuni la SC.AUTOMOBILE DACIA eliberat in 1996. Tatal meu este decedat de 14 ani si tocmai acum am gasit acest certificat. stie cineva sigur daca mai are vreo valoare si unde pot merge cu el sa il verific si eventual sa ridic banii pe el? mentionez ca sunt din Pitesti,Judet Arges
Puteti solicita informatii la Depozitarul central din Bucuresti.
www.depozitarulcentral.ro
Pentru a obtine dividente trebuie sa faceti un supliment la certificatul de mosrenitor.