avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 272 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... card de credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

card de credit

Buna ziua,

Am un card de credit si as dori sa maresc limita de creditare.
Nici o problema in acest sens, numai ca, banca imi cere acordul scris pt. verificare la ANAF.
Este legal? Presupun ca ANAF le da " flit" si de aceea vor ceva semnat.
Va multumesc pt. un raspuns urgent.
Cel mai recent răspuns: IMicro Bucuresti , Consilier juridic 13:04, 15 Februarie 2016
Ce anume intrebati daca e legal ? Le trebuie acordul dvs sa va verifice venitul la ANAF, ce vi se pare anormal ? Nu sunteti obligat sa le dati acordul si nici ei nu va vor mari limita.
Intrebarea la ANAF este legitima,banca vrea sa stie daca aveti capacitate de rambursare a creditului.
Evident că ANAF nu le-ar putea comunica informații cu privire la veniturile dvs. fără să fiți de acord cu acest lucru.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reesalonare:transformarea unui card de credit in credit de nevoi personale mtrl2009 mtrl2009 buna ziua! un amic de-al meu,a primit \"o oferta\" din partea unei banci ,banca care il ajuta sa isi poata plati cardul de credit restant printr-un nou ... (vezi toată discuția)
Confidentialitatea contractelor cu bancile din romania. chewder chewder Buna ziua, Incerc sa contractez un imprumut de la o banca (un card de credit). Pe langa aceasta, sunt implicat intr-un alt imprumut la o alta banca. Ma ... (vezi toată discuția)
Dosar de refinantare, dar nu am ridicat suma alexandru andra alexandru andra Am un coleg care se confrunta cu aceasta problema: Am depus documente pentru a sti daca ma incadrez pentru o refinantare la o banca unde as mai avea de ... (vezi toată discuția)