Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... card de credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

card de credit

Buna ziua,

Am un card de credit si as dori sa maresc limita de creditare.
Nici o problema in acest sens, numai ca, banca imi cere acordul scris pt. verificare la ANAF.
Este legal? Presupun ca ANAF le da " flit" si de aceea vor ceva semnat.
Va multumesc pt. un raspuns urgent.
Ce anume intrebati daca e legal ? Le trebuie acordul dvs sa va verifice venitul la ANAF, ce vi se pare anormal ? Nu sunteti obligat sa le dati acordul si nici ei nu va vor mari limita.
Intrebarea la ANAF este legitima,banca vrea sa stie daca aveti capacitate de rambursare a creditului.
Evident că ANAF nu le-ar putea comunica informații cu privire la veniturile dvs. fără să fiți de acord cu acest lucru.
~ Conținut șters la cerere ~