Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Despagubire - dinte fisurat la restaurant
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Despagubire - dinte fisurat la restaurant

Buna ziua,

In urma cu cateva zile mi-am fisurat un dinte intr-o bucatica piatra gasita in mancarea unui local. Am discutat cu seful de sala si i-am spus ca ma voi duce la stomatolog pentru a pune un diagnostic.

In urma consultatiei, stomatologul mi-a recomandat un implant dentar, nervul dintelui fiind partial afectat cu posibilitatea de a aparea complicatii pe viitor in varianta in care se aplica doar fateta/plomba.

Care este procedura in cazul in care patronul este de acord sa ma despagubeasca pe cale amiabila cu suma de bani aferenta implantului?
Deviz, factura pe restaurant, plata (daca-i amiabila si va despagubeste este simplu, dar ma-ndoiesc).