Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Lipsa aviz marfa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Lipsa aviz marfa

In cazul in care o autoutilitara transporta marfa insotita de factura este legal sa primeasca amenda si confiscarea marfurilor?
Care este procedura...care sunt documentele necesare pt insotire marfa ( apa si sucuri)???
Nu am specificat....amenda pentru lipsa aviz insotire marfa plus confiscare marfa.
Nu este suficienta factura??
carmen01011958, moderator