avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Lipsa aviz marfa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Lipsa aviz marfa

In cazul in care o autoutilitara transporta marfa insotita de factura este legal sa primeasca amenda si confiscarea marfurilor?
Care este procedura...care sunt documentele necesare pt insotire marfa ( apa si sucuri)???
Nu am specificat....amenda pentru lipsa aviz insotire marfa plus confiscare marfa.
Nu este suficienta factura??
Ultima modificare: Luni, 25 Aprilie 2016
carmen01011958, moderator

Alte discuții în legătură

Aviz de insotire a marfii ContSters156394 ContSters156394 [b]1.[/b] Pentru ce cantitati de marfa este necesar un aviz de insotire a marfii? Spre exemplu, daca sunt persoana fizica si am achizitionat 100 de saci de ... (vezi toată discuția)
Marfa confiscata 2 girbeaionicavioleta girbeaionicavioleta Suntem un SRL. Astazi soferul nostru care transporta marfa a fost amendat pt ca nu detinea actele necesare decat avizul de insotire a marfii. Procesul verbal ... (vezi toată discuția)
Plangere contraventionala -calitate procesuala Luisa Mitroi legalista.ro Luisa Mitroi legalista.ro Dragi colegi, va rog sa ma sprijiniti cu opinia dv. Am doua cazuri de sanctiuni contraventionale si confiscare de marfuri din motive datorate lipsei ... (vezi toată discuția)