Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Daca un student nu promoveaza examenul de licenta de ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Daca un student nu promoveaza examenul de licenta de doua ori consecutiv trebuie sa scrie alta lucrare?

Buna ziua,
Am o prietena care a absolvit facultatea in 2015, nu are restante, dar nu a sustinut examenul de licenta in 2015 deoarece nu avea lucrarea de licenta terminata. A sustinut examenul de licenta in sesiunea februarie 2016, dar si in iunie 2016 si nu a promovat deoarece a picat la proba 1 - examenul scris. Acum intentioneaza sa sustina examenul de licenta in februarie 2017 si as vrea sa stiu daca poate sa mai dea, exista o limita de incercari? Si inca o intrebare care ne fura linistea: Trebuie sa scrie alta lucrare de licenta? In conditiile in care are tema lucrarii din octombrie 2015, a terminat lucrarea in ianuarie 2016, dar nu a promovat examenul de licenta de doua ori consecutiv. Va multumesc. Astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra.
1. Poate sa sustina examenul de licenta in februarie 2017. Din cate stiu , nu exista olimitare a numarului de incercari.

2. Nu trebuie sa scrie o alta lucrare de licenta , se va inscrie cu cea pe care o are.
Va multumesc mult pentru raspuns.