Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Despre adeverinta in vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Despre adeverinta in vechime

Am primit adeverinta de la angajator cu vechimea de 4 ani...dar nu apar in revisal...ce fac?
REVISAL-ul nu faca dovada vechimii in munca.

Vechimea in munca stabilita pana la data de 31 decembrie 2010 se probeaza cu carnetul de munca, dupa aceasta data se probeaza cu adeverintele de vechimeeliberate de catre angajatori.
Ok...Am cartea de munca pana in 2010...si din 3 01 2011...pana in 2015
.am lucrat cu contract perioada nedeterminata...am primit adeverinta...totul ok...dar nu apar pe nicaieri cu acea vechime...
Ce fac?Multumesc...
:offtopic: Interventie moderator

Pentru a evita stergerea topicurile si/sau raspunsurile in plus in situatia in care ati deschis acelasi topic de mai multe ori , va rog sa continuati discutia pe topicul de mai jos, intrucat acest topic se va inchide

www.avocatnet.ro/content/for...