avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inregistrare eronata in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inregistrare eronata in Revisal

Buna dimineata!

Dupa o lunga si frumoasa colaborare cu Revisalul am facut o greseala: Aveam un contract semnat ieri, 31.01.2017 ce avea data de incepere a activitatii 01.02.2017 si incetare 01.03.2017, dar am inregistrat data de incepere 31.01.2017 si data de sfarsit 01.02.2017. L-am transmis ieri cu datele eronate....azi am transmis corectie cu datele corecte. Stiti cumva care este practica ITM in astfel de cazuri9referitor la savarsirea de contraventii)?
Ultima modificare: Miercuri, 1 Februarie 2017
bvr, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:19, 1 Februarie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca ati respectat prevederile art.4 alin.4 din HG 500/2011, atunci nu ar trebui sa va faceti probleme.
In cel mai bun caz, scapati cu un avertisment .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Corectie revisal nistorileana nistorileana Buna ziua ! Am urmatoarea problema : am intocmit si transmis online revisalul pt.o societate cu un nou contract de munca la care am gresit data ... (vezi toată discuția)
Anulare incetare suspendare in revisal Loredana_84 Loredana_84 Am o salariata aflata in CIC pana in 24.04.2014. Aceasta a vorbit cu angajatorul sa se intoarca la lucru incepand cu 24.03.2014. Am operat astazi incetarea ... (vezi toată discuția)
Aplicare sanctiune contraventionala pentru transmitere in revisal contract de munca din 2017 cristina_b cristina_b Daca o unitate a transmis un contract de munca cu data inceperii activitatii 01.11.2017 cu intarziere in REVISAL, adica la data de 10.11.2017, sanctiunea ... (vezi toată discuția)