Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inregistrare eronata in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inregistrare eronata in Revisal

Buna dimineata!

Dupa o lunga si frumoasa colaborare cu Revisalul am facut o greseala: Aveam un contract semnat ieri, 31.01.2017 ce avea data de incepere a activitatii 01.02.2017 si incetare 01.03.2017, dar am inregistrat data de incepere 31.01.2017 si data de sfarsit 01.02.2017. L-am transmis ieri cu datele eronate....azi am transmis corectie cu datele corecte. Stiti cumva care este practica ITM in astfel de cazuri9referitor la savarsirea de contraventii)?
bvr, utilizator
Daca ati respectat prevederile art.4 alin.4 din HG 500/2011, atunci nu ar trebui sa va faceti probleme.
In cel mai bun caz, scapati cu un avertisment .