Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Malpraxis
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Malpraxis

Buna ziua,

In urma unui consult la o clinica oftalmologica privata, am primit o prescriptie de ochelari. Problema mea consta in faptul ca respectiva prescriptie nu numai ca nu ma ajuta sa vad mai bine, ci dimpotriva, cu lentilele prescrise vad foarte rau (incetat, fara sa pot distinge nimic). Am anuntat telefonic problema in cauza la clinica respectiva, (cu scopul de a rezolva problema pe cale amiabila), insa raspunsul lor (tot verbal), a fost unul de genul: "ori respectati indicatiile date de doctorul clinicii, ori va vedeti de treaba"!
Intrebare: Poate constitui aceasta situatie un caz de "malpraxis"? Cum m-ati sfatui sa procedez in acest caz?
Mentionez ca nu intentionez sa obtin nici un fel de foloase materiale in urma acestei situatii, ci doar sa rezolv problema aplicand legea in vigoare.

Multumesc anticipat pentru raspunsurile primite!

Numai bine!
vasile35, utilizator
Revin cu o rugaminte catre admini: In cazul in care se poate va rog sa mutati topicul intr-un cadru adecvat intrebarii mele.
Multumesc mult