Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Proces verbal de constatare a contraventiei.
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Proces verbal de constatare a contraventiei.

Buna ziua, am primit un proces verbal de constatare a contraventiei de la Cestrin pentru neplata trecerii podului din Fetesti. Am gasit plicul in cutia postala cu scrisoarea de afisare datata 09.01.17. Eu sunt rezidenta in strainatate, la apartament nu locuieste nimeni, in acesta perioada revenind in Bucuresti. Am posibilitatea de a plati jumatate din suma daca termenul de 48 ore a expirat? Multumesc. Elisabeta Dinca.
Buna ziua,
Nu, din pacate nu mai puteti achita jumatate din minimul amenzii dupa 48 de ore.
Da, nu mai puteți achita jumătate.
Putea plăti altcineva amenda.