avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 393 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Procedura in fata instantei
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Procedura in fata instantei

Contestatia in anulare se face si daca nu esti inititorul apelului?
Buna ziua! Nu inteleg din intrebarea dvs daca sunteti sau nu parte in dosar, pentru ca asta conteaza si nu daca ati formulat sau nu apel.
Obiectul si motivele contestatiei in anulare sunt: [ link extern ]
Daca va incadrati in aceste dispozitii puteti promova contestatia in anulare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot sã exercit recurs sau o altã cale extraordinarã de atac în situaþia prezentatã mai jos? ContSters22096 ContSters22096 un litigiu avand ca obiect o suma de bani de peste 200.000 ron. a fost judecat pe fond, paratul avand castig de cauza - este cauza pe vechiul cod de proc ... (vezi toată discuția)
Recuperare cheltuieli expert, cai extraordinare de atac Ramona1982 Ramona1982 Am pierdut un dosar privind suspendarea permisului de conducere. Am platit expertul, eu pot sa mai recuperez banii de la expert? Mai pot face ceva privind ... (vezi toată discuția)
Contestatie in anulare romeoiasi romeoiasi Doresc sa stiu in baza carui articol as putea formula CONTESTATIA IN ANULARE impotriva unei hot. definitive si irevocabile? Aceasta cerere o formulez in ... (vezi toată discuția)