Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... recuperare taxa speciala pentru autoturisme si ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

recuperare taxa speciala pentru autoturisme si autovehicule

Buna ziua. A demarat cineva vreo actiune pentru recuperarea taxei speciale pentru autoturisme şi autovehicule ce a fost introdusă in art. 2141–2143 Cod fiscal prin Legea nr. 343/2006 şi a fost aplicată în perioada 1 ianuarie 2007 – 30 iunie 2008? In urma abrogarii OUG nr.9/2013 returnarea pe cale administrativa a texei auto nu se mai poate realiza. Ramane calea instantei. Are cineva jurisprudenta in materie?
Va multumesc,
Rog un raspuns, daca aveti solutii, jurisprudenta etc.