Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Nu pot inmatricula auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Nu pot inmatricula auto

Am achizitionat o masina de la un domn (x) care la randul lui a cumparat-o de la alt domn (y) si de la acel domn (y) nu mai am nici un act cum ca a cumparat-o de la proprietarul din talon .
Am act de vanzare - cumparare si certificat fiscal cu Domnul (x) .
Domnul (x) si domnul (y) au certificat V-C si fiscal .
Dar intre domnul (y) si proprietarul din talon nu exista nici un act ...
Pot inmatricula masina cumva ,ce e de facut?
Buna ziua,

Va trebui sa formulati o actiune in instanta impotriva dlui .x si y pentru ca instanta sa pronunte o hotarare prin care sa se constate vanzare cumparare succesiva de la y la x si apoi la dvs. si sa se dispuna inmatricularea masinii pe numele dvs.
Va multumesc pentru raspuns , dar eu am tot ce imi trebuie de la y pana la mine (fiscal si v-c) problema este ca lipsesc actele de la proprietarul din talon si domnul (y) si nu stiu cum as putea sa inscriu masina fara ele .
Dar sigur au existat acele acte , deoarece eu am fiscal de la domnul (x) .
Cum as putea proceda ?
Mai astept un raspuns , Multumesc Mult !
Va multumesc pentru raspuns , dar eu am tot ce imi trebuie de la y pana la mine (fiscal si v-c) problema este ca lipsesc actele de la proprietarul din talon si domnul (y) si nu stiu cum as putea sa inscriu masina fara ele .
Dar sigur au existat acele acte , deoarece eu am fiscal de la domnul (x) .
Cum as putea proceda ?
Mai astept un raspuns , Multumesc Mult !