Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Documente contabile pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Documente contabile pfa

Ca si Pfa , cu cod caen principal 3213 , fără punct fix de lucru ( ambulant ) cu vânzare prin piete , târguri , ce documente contabile trebuie întocmite si ce acte trebuie duse in targ pentru un eventual control ? Multumesc !
Trebuie sa aveti si cod CAEN 4789 - Comert cu amanuntul prin standuri, chioscuri si piete al altor produse.

Marfa o aduceti in targ cu aviz de insotire a marfii. Daca targul dureaza mai multe zile, intocmiti si raportul de gestiune. Bineinteles, nu trebuie sa lipseasca casa de marcat fiscala.
Multumesc de răspuns ! Mai am o întrebare : ce acte contabile mai trebuie întocmite acasa in afara de registrul de încasări si plăti ? Multumesc anticipat !!