Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Lege loc de parcare resedinta
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Lege loc de parcare resedinta

Buna ziua. Rugămintea me la d voastră este sa ma ajutati cu legea care se refera la suprafață locului de parcare de reședință. Ce suprafață este menționată pt fiecare loc de parcare
Loc de parcare la 90 grade fata de drum- loc parcare=2.30 m x 5.00m
Loc de parcare la 75 grade fata de drum- loc parcare=2.25 m x 5.10m
Loc de parcare la 60 grade fata de drum- loc parcare=2.25 m x 5.15m
Loc de parcare la 45 grade fata de drum- loc parcare=2.20 m x 4.80m
Conform:
Normativ pentru proiectarea, execuţia şi exploatarea parcajelor etajate pentru autoturisme. NP 24-97
NORMATIV P 132-93 Normativ pentru proiectarea parcajelor de autoturisme in localitati urbane