avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 805 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Functionar public data intrarii in CCc
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Functionar public data intrarii in CCc

Buna, daca o persoana a uitat sa anunte ca intra in CCc asa cum spune in legea 188/1999 (cu minim 15 zile) ce ar putea sa faca?
Sa se Tina cont de concediul de lauzie pentru data emiterii dispozitiei de suspendare a raportului de serviciu?
Daca cere cateva zile concediu fara plata dupa terminarea concediului de lauzie afecteaza acordarea indemnizatiei de crestere a copilului?
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Vechime_promovare in grad winter_wind winter_wind la calcularea vechimii necesare pentru promovarea in grad...se tine cont si de concediul pentru sarcina si lauzie, reprezentand cele 126 de zile? va multumesc! (vezi toată discuția)
Sarcina noua in concediul de crestere copil Mikigava Mikigava Ce trebuie facut in cazul unei noi sarcini in timpul concediului de crestre copil. Unde pot gasi informatii relevante si de actualitate? (vezi toată discuția)
Ce trebuie facut in caz de raman insarcinata in timpul concediul maternal Timea86 Timea86 Buna ziua as dori sa stiu ce trebuie sa fac, sunt in concediu de cresterea copilului si eu ar trebui sa reincep lucrul luna viitoare pe 29 si eu sunt ... (vezi toată discuția)