Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... salariile functionarilor publici din primarii
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

salariile functionarilor publici din primarii

Buna ziua,
Ca urmare a faptului ca de la 1 ian.2018 salariul minim pe economie va fi 1900 lei, salariile personalului din primarii, respectiv functionari publici si personal contractual, se determina prin inmultirea coeficientului stabilit in luna iulie 2017 ( prin HCL) cu 1900?
Si eu as vrea sa stiu asta!
Pe de alta parte, in L 153/2017 la art 38 - 3 se arata ca: ... cuantumul brut se majoreaza cu 25% fata de nivelul acordat pentru luna decembrie 2017...