Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... prag subventie incalzire pt iarna 2009
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

prag subventie incalzire pt iarna 2009

Buna ziua,
stiam ca plafonul de venit pe membru de familie pana la care se oferea compensare
la factura de gaze era de 610 lei.
Astazi cand am fost la primarie ni s-a comunicat ca acesta este doar de 415 lei.
Care este adevarul si acest plafon poate fi modificat la nivel local?

Va multumesc
Buna ziua,
Pentru aceasta iarna, Guvernul a redus plafonul maxim acceptat al venitului net mediu lunar pe membru de familie pentru acordarea de ajutoare de incalzire si in cazul persoanelor care folosesc gaze naturale, lemne, carbuni sau combustibili petrolieri, de la 615 lei pana in prezent la 425 de lei.;)