avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 383 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... prag subventie incalzire pt iarna 2009
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

prag subventie incalzire pt iarna 2009

Buna ziua,
stiam ca plafonul de venit pe membru de familie pana la care se oferea compensare
la factura de gaze era de 610 lei.
Astazi cand am fost la primarie ni s-a comunicat ca acesta este doar de 415 lei.
Care este adevarul si acest plafon poate fi modificat la nivel local?

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: luiza2008 , utilizator 13:15, 13 Octombrie 2009
Buna ziua,
Pentru aceasta iarna, Guvernul a redus plafonul maxim acceptat al venitului net mediu lunar pe membru de familie pentru acordarea de ajutoare de incalzire si in cazul persoanelor care folosesc gaze naturale, lemne, carbuni sau combustibili petrolieri, de la 615 lei pana in prezent la 425 de lei.;)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutorul de incalzire defcon defcon poate fi blocat ajutorul de incalzire daca singurele venituri sunt o inchiriere si alocatia a doi copii ? veniturile sunt in total de 434 ron. si nu mai am ... (vezi toată discuția)
Ajutor energie electrica nistorsofia nistorsofia Din aceasta iarna 2013-2014 se vor acorda subventii si ptr. cei care se incalzesc cu energie electrica . Eu am o pensie de 566 si indemnizatie de handicap ... (vezi toată discuția)
Ajutor incalzire yulyghe yulyghe Buna ziua In situatia in care apartamentul este pe numele meu iar in el locuieste mama mea cu fiul meu, ar avea dreptul la acest ajutor? Mentionez ca eu nu ... (vezi toată discuția)