Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Nu am primit comanda
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Nu am primit comanda

Am facut comanda de 2 proteze auditive. Am achitat cu cardul. Am primit e-mail precum ca pe 10 nov. 2017 comanda ajunge in tara.
Nu am primit nici acum comanda si nici nu mi s-au restituit banii.
Precizez ca nu vorbesc engleza
Ce ar trebui sa fac in cazul asta.
Nr comenzii este:
2764848 din 15.10.2017 si a fost facuta pe e Bay.
Valoarea comenzii aprox. 450 ron.
Va multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Inainte de toate, cereti ajutorul unei persoane care a mai facut astfel de operatiuni si care intelege limba engleza.
Nu poate sa vada nimeni acea comanda, cat timp nu este logat la contul dvs.
In anumite cazuri banii pot sa fie recuperati, atunci cand faceti o plata pe ebay si produsul nu ajunge.
~ Conținut șters la cerere ~