avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 451 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună

Bună ziua am despus actele pentru alocatie de 1 an și patru luni eu muncesc de 2 ani în germania. Din octombrie a venit și soțul care lucrează și el aici și copilul care merge la grădiniță din noiembrie este înregistrat la primărie. Dar nu am primit nici un răspuns și nici alocatia. Ce sa facem? Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:11, 18 Ianuarie 2018
Unde ati depus actele ?
La un steuerberater el spune ca lea trimis numeroase email uri și nici un răspuns
Solicitati sprijin de la Biroul ataşatului pentru probleme de muncă și sociale pentru RF Germania și Austria
Tel: + 49 (0)30 212 39 108
Fax: +49 (0)30 212 39 399
E-mail: berlin.social@mae.ro

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua,dacă fiul meu care este studenta ramas repetent ,mai ... Aurora Jantea Aurora Jantea Bună ziua,dacă fiul meu care este studenta ramas repetent ,mai poate beneficia de alocația din germania? (vezi toată discuția)
Pot recupera banii din germania Greurus Mihai Costel Greurus Mihai Costel Patronul nu mia dat toți banii .Mai are sa-mi dea 1400euro (vezi toată discuția)
Alocație de stat pentru copii valy sofronia valy sofronia Copilul meu împlinește pe 7 martie vârsta de 8ani. El este născut în Germania și nu a beneficiat niciodată de alocație de stat chiar dacă suntem în ... (vezi toată discuția)