Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună

Bună ziua am despus actele pentru alocatie de 1 an și patru luni eu muncesc de 2 ani în germania. Din octombrie a venit și soțul care lucrează și el aici și copilul care merge la grădiniță din noiembrie este înregistrat la primărie. Dar nu am primit nici un răspuns și nici alocatia. Ce sa facem? Mulțumesc
Unde ati depus actele ?
La un steuerberater el spune ca lea trimis numeroase email uri și nici un răspuns
Solicitati sprijin de la Biroul ataşatului pentru probleme de muncă și sociale pentru RF Germania și Austria
Tel: + 49 (0)30 212 39 108
Fax: +49 (0)30 212 39 399
E-mail: berlin.social@mae.ro