Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Principiul contradictionalitatii
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Principiul contradictionalitatii

Instanta pune in discutiia partilor anumite probe,le incuviinteaza prin incheiere de sedinta,dar a mai incuviintat o proba propusa de insasi instanta dar care nu a fost pusa in dezbatere in sedinta publica.E legal?
Situatia expusa implica analizarea continutului incheierii de sedinta.