Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Cerere de revizuire respinsa
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Cerere de revizuire respinsa

Ce pot face daca mi s-a respins cererea de revizuire prin incalcarea jurisprudentei CEDO(cererea 18183 Martocian vs Romania)

Ati mentionat in cererea de revizuire ca a fost incalcata jurisprudenta CEDO? Daca da, acest motiv a fost analizat de instanta. Daca nu, nu.

Dupa cum am spus, la CEDO puteati apela cat timp decizia definitiva motivata de pe caile de atac ordinare nu era mai veche de sase luni.