Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... calcul punct de pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

calcul punct de pensie

buna ziua sal meu brut pe 2017 a fost de 2300 ron care este val pct de pensie lucrez din 1982 si am 54 ani multumesc
Punctul de pensie reprezinta raportul dintrre salariul realizat in fiecare luna si salariul mediu pe economie in luna respectiva. Se insumeaza punctajele realizate in toate lunile lucrate si se imparte la numarul de luni care constituie stagiul obligatoriu la data pensionarii.