Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Decizie de impunere ANAF Formular 630
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Decizie de impunere ANAF Formular 630

Buna, va retin atentia cu urmatoarea nelamurire:

Am avut un PFA pe care l-am inchis in 2016, februarie, Activitate si venituri nu am avut deloc in 2016. Declaratiile de estimare le-am depus pe 0 pentru anul respectiv si am platit regularizarea de impozit, asa cu mi-a calculat-o ANAF-ul atunci. Acum, azi, primesc Decizie de impunere anuala, formular 630, de unde rezulta ca datorez CAS la stat pentru venituri din activitati independente avute in anul 2016, cu explicatii Contributia de asigurari sociale datorata de persoane fizice - Regularizari. Mai e posibil dupa 2 ani, in conditiile in care am declarat totul pe 0 si in februarie 2016 am inchis PFA-ul? Nu am avut venituri din astfel de activitati in 2016, doar din salarii. Multumesc
dave26, utilizator