Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plata contributii fiscale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plata contributii fiscale

Buna ziua, va rog frumos sa imi spuneti daca, avand in vedere faptul ca zilele de 24,25 ale lunii februarie sunt zile nelucratoare, plata aferenta contributiilor lunii ianuarie se poate efectua si in data de 26 februarie, fara sanctiuni din partea ANAF? Multumesc frumos !
Vreți să asimilați termenul de plată cu unul procedural,dar s-ar putea sa aveți surpriza că din calculator nota de plată să includă penalitate...