Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ordinul ANRSC nr. 343/13.07.2010
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ordinul ANRSC nr. 343/13.07.2010

Stiti cumva daca Ordinul ANRSC nr. 343/13.07.2010 (care a intrat în vigoare o data cu publicarea în Monitorul Oficial nr. 501/20.07.2010) mai este in vigoare? Sau a fost abrogat?

Vad ca intre timp atributiile privind reglementarea energiei termice au fost preluate de ANRE.

Norma Tehnică aprobată prin Ordinul ANRSC nr. 343/13.07.2010 reglementează repartizarea consumurilor de energie termică între consumatorii din imobilele de tip condominiu, în cazul folosirii sistemelor de repartizare a costurilor pentru încalzire si apa calda de consum.

Va multumesc.
Ordinul mentionat cu modificarile aduse -este in vigoare