Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contributii Pfa norma de venit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contributii Pfa norma de venit

Vreau sa înființez un PFA pe norma de venit. Aceasta este sunt 22500. Sunt obligata sa plătesc CAS și CASS?
george-neagu, moderator
Nu. Doar daca ar fi depasit plafonul 22800 lei si daca ati fi activat tot anul dar aveti in vedere ca acum daca infiintati pfa-ul mai pe la mijlocul anului, plafonul anual se va imparti la mai putine luni de activitate, nu la 12.