avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Cursuri de formare profesionala
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Cursuri de formare profesionala

Buna ziua
Pot face 2 cursuri de formare profesionala de acelasi fel.
Spre exemplu, am facut un curs de Tehnician maseur in urma caruia am obtinut o diploma acreditata ANC. Il mai pot face inca o data?
Aceasi curs, aceasi durata, aceasi diploma, alta firma.

Mentionez ca nu vorbesc de un curs pe POSDRU/POCU.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:07, 22 Martie 2018
Il puteti face din nou... nu va interzice nimeni sa faceti acelasi curs de doua ori .
Gasesc mentionat undeva acest lucru? Sa ma asigur ca il pot face?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu-l gasiti reglementa in niciun text de lege .. insa in drept exista un principiu : ceea ce nu este expres interzis de lege este permis.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Curs oferit de ong Adela Popa Adela Popa Buna ziua, Intrebarea mea ar fi daca un ONG poate sa ofere cursuri de formare fara a avea acreditare ca furnizor de formare. ONG-ul pe care il conduc are in ... (vezi toată discuția)
Probleme la angajare terapeut terapeut Buna ziua, Am absolvit cursul de Tehnician maseur cu durata de 7 luni, 4 module (masaj somatic, masaj reflexogen, drenaj limfatic manual si masaj terapeutic) ... (vezi toată discuția)
Curs acreditat fara diploma? GianiLiliana GianiLiliana Buna ziua, In august 2014 am urmat un curs (scurt) de Formator (curs acreditat - 150 eur). La sfarsitul cursului, după testarea finala la care am obținut ... (vezi toată discuția)