Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Cursuri de formare profesionala
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Cursuri de formare profesionala

Buna ziua
Pot face 2 cursuri de formare profesionala de acelasi fel.
Spre exemplu, am facut un curs de Tehnician maseur in urma caruia am obtinut o diploma acreditata ANC. Il mai pot face inca o data?
Aceasi curs, aceasi durata, aceasi diploma, alta firma.

Mentionez ca nu vorbesc de un curs pe POSDRU/POCU.
Multumesc!
Il puteti face din nou... nu va interzice nimeni sa faceti acelasi curs de doua ori .
Gasesc mentionat undeva acest lucru? Sa ma asigur ca il pot face?
Nu-l gasiti reglementa in niciun text de lege .. insa in drept exista un principiu : ceea ce nu este expres interzis de lege este permis.