Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Căsătorie cu un kosovar
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Căsătorie cu un kosovar

Buna ziua . Am aceasta situatie. Ma poate ajuta cineva?
Eu sunt romanca iar logodnicul meu este din kosovo . As dori sa stiu care sunt optiunile pentru a oficia aceasta casatorie precum si locatiile posibile ( Romania , Kosovo !. Pentru oficierea in Romania , As dori sa stiu daca este posibila oficierea casatoriei in kosovo si recunoasterea acestora de autoritatile romane. In acest caz el va obtine carte de identitate romaneasca? Va multumesc anticipat
De ex dacă ma aflu in țara la el și vrem sa ne căsătorim in amabasada României din Macedonia se poate obține o viza pentru a intra și el cu mine in România? Și pentru cât timp? Mulțumesc