avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 771 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cine a depus D 600 la termenul cerut anterior mai ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cine a depus D 600 la termenul cerut anterior mai depune declaratia unica pe anul 2018?

Buna seara,
Eu fac parte din categoria celor care au depus declaratiile cerute de legislatie pana la 31 ianuarie. Am depus deci si declaratia 600. Mai trebuie sa depun declaratia unica pe anul 2018 pana la 15 iulie? Vor fi declaratii duble.Cum se procedeaza?
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 00:16, 30 Martie 2018
Se va depune si declaratia unica, avand in vedere ca acolo sunt cerute mai multe informatii decat in D600.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa declarații d220, d600 nedepuse la timp GhitaB27 GhitaB27 Bună dimineața! Sunt PFA din octombrie 2013. Nu am plătit contabil și se pare că singur nu mi-a ieșit deloc bine. Am aflat de pe ... (vezi toată discuția)
Declaratii pfa alisaelena alisaelena Buna seara, Am deschis un PFA cu obiect de activitate frizerie. Dupa obtinerea CUI-ului la ONRC trebuie sa ma duc in 15 zile la ANAF cu 220 si 600. Trebuie ... (vezi toată discuția)
Declaratia 600 marcelaL marcelaL buna declaratia 600 pentru un pfa pana cand trebuie depusa si pentru ce venit? eu am inteles ca daca e acelasi venit ca si anul trecut atunci nu mai ... (vezi toată discuția)