Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Utilizare voucher vacanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Utilizare voucher vacanta

Daca nu doresc sa merg in concediu...copilul meu poate utiliza el voucherul ? Sau pot achizitiona eu un pachet turistic,dar sa mearga copilul ? Multumesc anticipat.
1. Beneficiarii care au primit vouchere de vacanță nominale sunt singurele persoane îndreptățite să utilizeze voucherele de vacanță în perioada menționată pe acestea și în exclusivitate pentru achitarea pachetului de servicii turistice contractat.

2. Beneficiarul poate utiliza voucherele de vacanță pe baza actului de identitate numai pentru achiziționarea de servicii turistice de la unitățile afiliate.
Multumesc frumos. Dar daca in familie suntem ambii soti bugetari,iar legea obliga ca pachetul achizitionat sa contina si cazare....cum jystificam ambii soti voucherele ?...doar nu achitam separat....
Se pot face facturi separate.