Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce fac in cazul in care tata moare, având sotie de-a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce fac in cazul in care tata moare, având sotie de-a doua ?

Am contract de v—c din 1994,facut cu părinții naturali.In 1998 tatăl divorțează si se recăsătorește.In această perioadă investițiile făcute in apartament sunt facturare pe noua soție.Ce trebuie să fac in momentul in care tata procedează,ținând cont că mama 2 ,vrea să rămănă in apartament.
Mulțumesc !
Manuela Rășină, administrator
Mama 2 nu este deschisa la negocieri ?
Daca tatal moare, veti face succesiune, dobanditi imobilul si veti cere evacuarea mamei 2 din apartament.
Backfire ar fi: restituirea costurilor suportate de catre mama 2.