Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am primit a doua citatie ca martor an dosar civil
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Am primit a doua citatie ca martor an dosar civil

Buna ziua am primit a doua citatie sa ma prezint ca martor, la prima nu am ajuns din motive financiare la a doua voi merge ,dar va antreb sa fi scapat de mandat de aducere sau nu .....pt ca an citatie nu scrie nici de mandat de aducere , nici de amenda judiciara , mentionez ca sint martor an proces civil.va multumesc.
Stefan 71, utilizator
Daca nu a fost trecut avertisment de amenda sau chiar amenda si nici mandat de aducere inseamna ca nu aveti probleme.Puteti solicita plata cheltuielilor de deplasare de la persoana care v a propus dar va tb sa mentionati avest lucru in instanta depunand si documente justificative bilete tren, autocar etc
Pe langa citarea cu mandat de aducere riscați aplicarea unei amenzi...
Va multumesc mult.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Daca nu a fost trecut avertisment de amenda sau chiar amenda si nici mandat de aducere inseamna ca nu aveti probleme.Puteti solicita plata cheltuielilor de deplasare de la persoana care v a propus dar va tb sa mentionati avest lucru in instanta depunand si documente justificative bilete tren, autocar etc