Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Indemnizație pentru mama eroina
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Indemnizație pentru mama eroina

Dacă mama mea are 69 ani si din 1989 nu a mai primit indemnizație de mama eroina dupa noua lege primește?
Noua lege ca care faceti referire nici nu a fost adoptata de catre Parlament.

Proiectul de Lege pentru Mamele Eroine privind indemnizaţia viageră pentru mamele care au născut şi crescut 3 copii sau mai mult de 3 copii a fost adoptat de Senat ca urmare a depasirii termenului de adoptare, potrivit art.75 alin.(2) teza a III-a din Constitutia României .

In prezent, se afla la Camera Deputatilor.
Cornel Vasile, Consilier juridic