Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cadastru
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cadastru

Daca o persoana plateste impozit pe un teren si casa de 3000 de metrii patrati din anul 1989 se poate declara proprietar , Pesoana apare in acte cu fratele ei care nu a contribuit cu nimic. La cadastru i s-a spus ca nu se poate face. Va multumesc
Pe baza documentelor care atestă o posesie îndelungată, trebuie deschisa o acțiune în instanță pentru constatarea proprietății.
Abia acea hotărâre judecătorească va fi act de proprietate.