avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

bn seara mama mea a facut succeso uneasy price judecatorie pronuntarea sa dat pe 6 Nov in cat timp este obligation sa ne despagubeasca cu partea care ni se cuvine fratilor si sa hotarat sau ce este de facut ca sa pot face contestate sau mai bn trebuie sa mai astept ceva de la data pronuntari
Cel mai recent răspuns: nicusor75 , utilizator 21:58, 28 Noiembrie 2018
Buna seara,
Incercati sa transmiteti intrebarea intr-o limba cat mai apropiata de limba romana.
Daca am inteles, doriti sa formulati apel la sentinta? Se poate formula calea de atac in termen de 30 de zile de la data comunicarii (de la data cand va vine sentinta acasa)
Plata sultelor se poate solicita dupa legalizarea sentintei si, daca nu se face de buna voie, se poate solicita ajutorul unui executor judecatoresc.
Daca nu am inteles eu cererea dumneavoastra va trebui sa o rescrieti dar in limba romana.
bn seara noi am angajat un avocat adica eu si una din surori noi pt ca noi sintem in afara tari avocatu nea zis ca trebuie sa asteptat 30 sau poate 60 de zile pana apare official in monitorul oficIal dupa aceia sa ii dea bani la care ni I returnez dansul dar mi se pare ceva dubios aici ori avocatul ne minte ori eu nu cunosc legislatia
bn seara noi am angajat un avocat adica eu si una din surori noi pt ca noi sintem in afara tari avocatu nea zis ca trebuie sa asteptat 30 sau poate 60 de zile pana apare official in monitorul oficIal dupa aceia sa ii dea bani la care ni I returnez dansul dar mi se pare ceva dubios aici ori avocatul ne minte ori eu nu cunosc legislatia

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fapta de tentativa de omor adrianbaciu adrianbaciu Deci eu am pus o inrebare recent si din cauza ca eu nu prea mai am dat pe la scoala dintra patra este niste neintelegeri si greseli pe care va rog sa mi le ... (vezi toată discuția)
Executare silita societate recuperari creante stela80 stela80 Buna seara! Sper sa gasesc un raspuns aici.. Asa, in 2007 si 2008 am contractat 2 credite la BX, asa in 2007 unu pe nevoi personale fara garantii de nici un ... (vezi toată discuția)
Se poate apela la executorul judecatoresc pt punerea in executare a unei hotarari nelegalizate executorie de drept? tucalan tucalan Buna ziua, Am o hotarare executorie de drept,prin care debitoarea este obligata la plata unei sume de bani. Vreau sa apelez la executorul judecatoresc.Avand ... (vezi toată discuția)