avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contract de colaborare Cabinet medical individual cu ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contract de colaborare Cabinet medical individual cu medic dentist colaborator

As dori sa stiu dupa incheierea unui contract de colaborare intre un cabinet medical individual de medicina dentara cu un medic dentist conform prevederilor art.2 alin 1 din Ordonanta nr 124/1998 privind organizarea si functionarea cabinetelor medicale si a art 17 alin 2 din Normele Metodologice de aplicare a acestui act normativ unde trebuie inregistrat contractul (administratia finaciara, CAS, CASS, somaj, ITM, etc), in decurs de cate zile si ce taxe se platesc de catre medicul dentist la veniturile care se vor realiza.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: letipop , utilizator 10:13, 20 Iunie 2012
AncaGhe a scris:

As dori sa stiu dupa incheierea unui contract de colaborare intre un cabinet medical individual de medicina dentara cu un medic dentist conform prevederilor art.2 alin 1 din Ordonanta nr 124/1998 privind organizarea si functionarea cabinetelor medicale si a art 17 alin 2 din Normele Metodologice de aplicare a acestui act normativ unde trebuie inregistrat contractul (administratia finaciara, CAS, CASS, somaj, ITM, etc), in decurs de cate zile si ce taxe se platesc de catre medicul dentist la veniturile care se vor realiza.
Va multumesc!


???? eu as dori sa stiu de ce la aceasta intrebare nu a raspuns nimeni??
si in general, la intrebarile fara raspuns e ceva in neregula??
nu de alta, dar mi s-a intamplat si mie, si ma intreb daca gresesc ceva: categoria, forumul...sau ...ce?? :-/

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Spațiul pentru un cabinet stomatologic Ion.Me Ion.Me Buna ziua tuturor! Unde as putea gasi cele mai noi si relevante informatii despre regulamentul in ceea ce priveste spatiul pentru un cabinet stomatologic? Care ... (vezi toată discuția)
Infiintare cabinet medical de intreprindere cristinachebac cristinachebac Buna ziua ,as dori sa stiu o sc comerciala la ce nr de an gajati este obligata sa dispuna de cabinet medical cu asistent medical? (vezi toată discuția)
Angajare medic stomatolog rocriss rocriss Buna ziua, Am o intrebare in legatura cu angajarea cu contract de munca a unui medic stomatolog in cadrul unui cabinet medical privat. Am citit in legea ... (vezi toată discuția)