Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contract de colaborare Cabinet medical individual cu ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contract de colaborare Cabinet medical individual cu medic dentist colaborator

As dori sa stiu dupa incheierea unui contract de colaborare intre un cabinet medical individual de medicina dentara cu un medic dentist conform prevederilor art.2 alin 1 din Ordonanta nr 124/1998 privind organizarea si functionarea cabinetelor medicale si a art 17 alin 2 din Normele Metodologice de aplicare a acestui act normativ unde trebuie inregistrat contractul (administratia finaciara, CAS, CASS, somaj, ITM, etc), in decurs de cate zile si ce taxe se platesc de catre medicul dentist la veniturile care se vor realiza.
Va multumesc!
AncaGhe a scris:

As dori sa stiu dupa incheierea unui contract de colaborare intre un cabinet medical individual de medicina dentara cu un medic dentist conform prevederilor art.2 alin 1 din Ordonanta nr 124/1998 privind organizarea si functionarea cabinetelor medicale si a art 17 alin 2 din Normele Metodologice de aplicare a acestui act normativ unde trebuie inregistrat contractul (administratia finaciara, CAS, CASS, somaj, ITM, etc), in decurs de cate zile si ce taxe se platesc de catre medicul dentist la veniturile care se vor realiza.
Va multumesc!

???? eu as dori sa stiu de ce la aceasta intrebare nu a raspuns nimeni??
si in general, la intrebarile fara raspuns e ceva in neregula??
nu de alta, dar mi s-a intamplat si mie, si ma intreb daca gresesc ceva: categoria, forumul...sau ...ce?? :-/