Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... AUDIT SSM
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

AUDIT SSM

o persoana care a absolvit un curs postunuversitar de 180 ore (evaluator riscuri) ce competente are in realizarea auditului ssm?
multumesc!
Persoana respectiva poate face parte din comisia desemnata prin decizia interna a angajatorului pentru a efectua identificarea si evaluarea riscurilor profesionale de la locurile de munca/ posturile de lucru/ meserii si activitati desfasurate.
Auditarea se efectueaza numai de catre firme autorizate in acest sens conform ISO 9001, ISO 14001 si OHSAS 18001.