Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... \"Autoevaluare\" cu martori...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

"Autoevaluare" cu martori...

Buna seara,
Va rog sa imi spuneti care este baza legala pentru efectuarea unei "autoevaluari" intr-o institutie publica, care este perioada de timp prevazuta pentru aceasta procedura si daca este prevazuta prezenta martorilor...
ANDREI_oni, utilizator
poate fi o lege, …, un ordin de ministru, sau o procedura interna. intrebarea e extrem de generala, detaliati
Evaluarea activităţii personalului poate avea două componente: autoevaluarea si evaluarea potrivit fişei de evaluare.

Angajatorul este cel care aprobă metodologia specifică privind criteriile si procedurile de evaluare profesionala a salariatilor.
Autoevaluarea mi-au facut-o in urma contestatiei evaluarii profesionale, dar s-a desfasurat in 20 de minute, de la ora 16,10-16,30, cu 2 martori, care nu erau angajati decat in ultima parte a anului 2018(octombrie, noiembrie),pe baza unui chestionar primit de la angajator care cuprinde numeroase intrebari care nu corespund realitatii...
ANDREI_oni, utilizator
Aveti mentionat , la nivel de angajator , in reg.intern sau intr-un alt document modul de evaluare?

Daca da, ce este mentionat cu privire la autoevaluare ?
Nu am cunostinta sa existe(,si oricum nu mi-au fosta aduse la cunostinta), intrucat procedurile existente in cadrul institutiei publice, nu sunt postate pe site-ul institutiei, conform HG600/2018, privind SCIM !